Hlavní město ostrova – Chora

Hlavní město ostrova Andros - Andros ChoraHlavní město ostrova Andros Chora je doslova klenotem nejen ostrova, ale i celého Řecka. Bylo vystavěno ve středověku Benátčany a to na úzkém k východu orientovaném výběžku pobřeží. Město bylo vystavěno jako pobřežní pevnost. Bylo obehnáno mohutnými hradbami a na malém ostrůvku se dosud tyčí zbytky benátského strážního hradu.

Dnešní hlavní město ostrova Andros Chora je elegantní město se skvělými patricijskými budovami, množstvím výstavních kostelů a malých náměstích. Hlavní pěší třída s mramorovou dlažbou je lemována obchody a kavárnami. Na rozdíl od jiných turisticky přetížených míst zde vládne klid a pohoda. Chora je oblíbeným místem bohatých rejdařů. Mají zde své domy a štědře investují do svého města. V Choře naleznete zajímavá muzea.

Hlavní město ostrova - ChoraZajímavé je rozhodně Archeologické muzeum na Androsu. Bylo otevřeno v roce 1981 a naleznete zde velmi významné památky z lokalit Androsu. Doslovným klenotem je mramorová socha Hermése Androského, která byla nalezena v antickém přístavu Paleopolis na jihu ostrova Andros. Tato krásná socha byla zhotovena v antice podle sochy významného sochaře Praxitela. Muzeum moderního umění bylo stejně tak jako Archeologické muzeum zřízeno z darů bohatých rejdařských rodin. Najdete zde velmi zajímavou expozici moderního řeckého umění.

 

TOPlist